Szukam headhuntera.. ale czy wiesz jak z nim pracować?

napisz do autora Hubert Kubasiewicz


headhunter it

Szukasz headhuntera? Świetnie trafiłeś, ale kto to jest headhunter? Czym się zajmuje i dlaczego warto mieć swojego zaprzyjaźnionego „łowcę głów”? Na czym polega współpraca z headhunterem i w jaki sposób można z takiej znajomości skorzystać?.

Headhunting polega na znalezieniu idealnych kandydatów czyli chętnych osób do rozważenia stanowiska pracy, na które przy pomocy headhuntera klient, zazwyczaj duża firma poszukuje pracownika. W Polsce headhunting zaczął istnieć w latach 90 czyli od momentu kiedy w naszym kraju zaczęły pojawiać się duże, międzynarodowe firmy. Wraz z tymi firmami, zaczęły powstawać agencje zajmujące się rekrutacją pracowników, a z nich wywodzić zaczęli się headhunterzy.

Działania headhuntera pozwalają zleceniodawcy czyli firmie poszukującej nowego pracownika zaoszczędzić bardzo dużo czasu. To headhunter poszukuje odpowiednich osób, spotyka się i rozmawia z wyselekcjonowanymi kandydatami, dokonuje wyboru i finalnie przedstawia idealnych i co najważniejsze zainteresowanych ofertą zmiany pracy chętnych. Korzyści jakie ze współpracy z headhunterem odnosi Klient są bezsprzeczne. Dzięki współpracy z łowcą głów firma nie musi przeprowadzać trudnych, żmudnych, często bardzo długich, ciągnących się tygodniami rekrutacji. W związku z tym zleceniodawca nie musi angażować swoich pracowników do wszystkich tych czynności, bo czynności te wykona za nią headhunter. Jedyne co musi zrobić Zlecający poszukiwania to wyznaczyć pracownika, który wykaże się działaniem i wolą współpracy z headhunterem. Jednym z zadań takiej osoby będzie dostarczanie odpowiedzi na ważne pytania już od samych potencjalnych kandydatów. Współpracując z headhunterem Klient otrzymuje wszystko co potrzeba, aby świadomie podjąć końcową decyzja dotyczącą zatrudnienia zarekomendowanych osób.

Odwiedź mnie